Fragment skrzydła pochodzi z MH370

6 sierpnia 2015

Potwierdził premier Malezji, Najib Razak. Wyjaśnia się z wolna zagadka zaginięcia samolotu pasażerskiego Malezyjskich Linii Lotniczych MH370. Fragment odnaleziono na położonej na Oceanie Indyjskim wyspie Reunion, w pobliżu… Madagaskaru. Przypomnijmy, samolot z 239-osobami na pokładzie leciał z Kuala Lumpur do Pekinu.

W międzyczasie natrafiono na kolejne domniemane szczątki samolotu. Jednostki przeszukujące wyspę znalazły między innymi okno boeinga, powyginane blachy oraz postrzępioną walizkę. Francuscy biegli są ostrożni. Wymagana jest skrupulatna selekcja i ocena, bo Ocean wypluwał ostatnio na brzeg wiele różnych przedmiotów i części, od butelek i puszek po fragmenty opon.

Airplane Debris Found

Pięciomiesięczne poszukiwania potrwają jeszcze długo, zanim znalezione zostanie samo cielsko boeinga. Wówczas będzie można zweryfikować przyczynę katastrofy. Można jednak, z dużą wszak ostrożnością, weryfikować niektóre sensacyjne teorie, np. mówiące o uprowadzeniu samolotu do któregoś z „zamkniętych” państw, tj. Korea Północna czy Turkmenistan. „Gorąca” wciąż jest teoria o przewożonym na pokładzie samolotu złocie. Dla rodzin ofiar i śledczych szczątki odkryte na Reunionie mają podobną wagę.

WAP 

Dodaj komentarz