Carly Fiorina – wilk w kobiecej skórze

6 października 2015

Rosnące sondaże Carly Fioriny napawają strachem sztab Hilary Clinton, z co najmniej dwóch powodów. Powód pierwszy ukazują dodatkowe sondaże, zestawiające potencjalnego kandydata demokratów z potencjalnym kandydatem republikanów.

Sondaż NBC News i „The Wall Street Journal” w Iowa mówi mianowicie, że gdyby Fiorina starła się w 2016 r. z Clinton wynik przedstawiałby się następująco: 52% do 38%. Wedle tego samego sondażu w New Hampshire Fiorina prowadzi z 50%, wyprzedzając Clinton z wynikiem 42%.

Fiorina, jako konserwatywna kobieta stanowi dla Clinton, ostoję amerykańskiego feminizmu poważny orzech do zgryzienia. Nie jest żadnym odkryciem, że większość amerykańskich kobiet utożsami się ze skromną, sympatyczną, wytrwałą, rodzinną, a zarazem doświadczoną w biznesie Fioriną – outsiderem, aniżeli z „zimną” i jak głosi tytuł książki, niedawno opublikowanej w USA – „Unlikable” („Nie dającą się lubić”) polityk Clinton. Zwyczajnie, większość kobiet jest konserwatywna, bo to po prostu matki, żony i gospodynie.

Póki Clinton jest „frontrunnerem” demokratów, establishment partii zdaje się przedłużać jej polityczny żywot, targany skandalami z okresu sprawowania urzędu Sekretarza Stanu. Każdy taki sondaż ponagla jednak establishment do konkluzji, że Clinton jest bez szans na zwycięstwo wyborcze. Fiorina prowadzi z Clinton, mimo iż jej stopień rozpoznawalności jest radykalnie niższy od byłej Pierwszej Damy. To daje do myślenia – wyborcy zwyczajnie chcą głosować przeciw Clinton. Żadne to odkrycie. 60% badanych Amerykanów uważa Clinton za „kłamcę” i „nieuczciwą”.

Dla liberalnych mediów Fiorina jest nie do „strawienia”, wiadomo – jako przeciwnik aborcji, itd., itd. „The New York Times” wydrukował w zeszłym tygodniu słowa jednej z feministek: „To takie dziwne, ona wygląda jak jedna z nas [kobiet], ale nią nie jest”. Fiorina jest obecnie atakowana przez media na równi z Trumpem. I kiedy mowa o atakach, nie chodzi o polemikę i wyciąganie „brudów”, ale o przekłamania, manipulacje, ośmieszanie i oczernianie.

WAP

Dodaj komentarz